Mészáros Lőrinc köréből ráraboltak a Heti Válasz archívumára is
Az egykor fideszes, majd ellenzéki lapot ismét utolérte anyapártja.
Az egykor fideszes, majd ellenzéki lapot ismét utolérte anyapártja.
Egy csekket is kiakasztott a villája kerítésére.
Ha az ajtón kirúgják őket, az ablakon másznak vissza, és próbálnak kormányközeli emberek kegyeibe férkőzni szcientológus vállalkozások vezetői – tudhatjuk meg a ma megjelent HVG-ből.
Papíron egy kicsit kevesebb befolyása lesz Mészáros Lőrincnek a tőzsdén mostantól prémium kategóriás 4iG-ben, de más tranzakciókra is készülnek Mészárosék.
A hatalomgyakorlás eszközévé silányította az Orbán-kormány az állami vállalatokat.
Ha az ajtón kirúgják őket, az ablakon másznak vissza, és próbálnak kormányközeli emberek kegyeibe férkőzni szcientológus vállalkozások vezetői. Az oligarchák körében mintha fogadókészség mutatkozna a szolgálataikra.
A több százmilliós épület több mint 250 négyzetméteres.
Bige László bezárta a szolnoki gyárát; számszerűsítettük, micsoda pénzeső hullott a NER-elitre; aláírták a szerződést a Budapest-Belgrád vasút magyar szakaszáról. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Majd úgy tett, mintha a húrok közé csapott volna. AC/DC és Tina Turner. Meg Örkény István.
A szerződést már meg is kötötték.
A NER-hez kötött legismertebb vállalatok Orbán Viktor kormányra kerülése óta akkorát növekedtek, amekkora emelkedést csak ritkán látni. Mészáros Lőrinc cégei mellett látványosan kilőttek az Orbán Viktor családjához, valamint Andy Vajnához, Garancsi Istvánhoz, Szíjj Lászlóhoz, és Paár Attilához köthető társaságok is. A számokat látva nehezen hihető az, hogy Magyarországon piacgazdaság működik.
Kapóra jöhet az agráripar nagyágyúinak, hogy vesztegetéssel gyanúsítja a rendőrség Bige Lászlót, a műtrágyakirályt.
Január 1-jétől a vendéglátás után a szálláshely-szolgáltatás áfája is 18-ról 5 százalékra csökken. Míg a kisebb panzió- és hoteltulajdonosoknak valószínűleg semmit sem hoz majd a konyhára a változás, a kormányközeli oligarchák ezzel is milliárdokat szakíthatnak.
Soha nem jutottak akkora osztalékhoz a kormányhoz közel álló üzletemberek, mint tavaly. Az extraprofit nagy részét nem a fejlesztésekre szánják, inkább megtartják maguknak.